Visų laikų skaitomiausios knygos – Top 10

By   balandžio 15, 2015

Knygų populiarumas yra matuojamos parduotomis kopijomis. Šiame sąraše rasite visų laikų populiariausių knygų dešimtuką. Tai įvairūs žanrai bei stiliai, tad kiekvienas skaitytojas ras šį tą sau. Taigi, peržvelkite šį sąrašą ir įvertinkite, kiek knygų iš populiariausiųjų dešimtuko perskaitėte Jūs.

1.Šventasis Raštas – Biblija 

Biblija, tai krikščionių šventasis raštas. Jis dar vadinamas Dievo Žodžiu arba Šventuoju Raštu. Šis kūrinys yra sudarytas iš skirtingų autorių raštų bei religinių dogmų, kurios tampa žydų tikėjimo pagrindu.  Ši knyga naudojama ne tik krikščionių pamaldų metu, tačiau ir asmeniniam tobulėjimui bei skaitymui, skleidžiant bei pripažįstant Dievo žodį. Biblija yra sudaryta iš dviejų dalių – senojo ir naujojo testamentų. Senasis Testamentas – kilęs iš judėjų religijos, todėl taip pat yra laikomas ir žydų šventąja knyga.

Parduotų kopijų skaičius: 3,9 milijardai per pusę amžiaus.

2. Pirmininko Mao kalbų citatos 

Mao Dze Dongas yra Kinijos Liaudies Respublikos pirmininkas, kuris 1966 m. išleido knygą „Pirmininko Mao Dze Dongo citatos“. Pasaulyje ji yra žinoma pavadinimu –  „Maža raudona knyga“. Ją sudaro eilėraščiai, aforizmai bei straipsniai, kurie tapo savotišku  kultūrinės revoliucijos vadovėliu bei maištaujančio vakarų jaunimo simboliu. Šis rinkinys buvo išverstas į didžiąją dalį pasaulio kalbų, bene 900 milijonų egzempliorių tiražu. „Human Events“ leidinys, kuriam talkino penkiolika geriausių pasaulio mokslininkų bei politikų, nustatė Top 10 kenksmingiausių 19-20a. knygų, tarp kurių papuolė ir „Maža raudona knyga“. Taigi, visiškai nenuostabu, jog tokio prieštaringo vertinimo knyga tapo be galo populiari ir tokia išlieka šiandieninėje visuomenėje.

Parduotų kopijų skaičius: 820 milijonų kopijų

3. Harry’is Potteris. Britės rašytoja J. K. Rowling parašė septynių fantastinių romanų seriją, kuri sulaukė pasaulinio pripažinimo bei virto kino filmų serija. Ši knyga iš fantastiko serijos, kurioje aprašomi paauglio burtininko Hario Poterio bei jo geriausių draugų iš kerėjimo ir burtų mokyklos nuotykiai. Visose išleistose knygose pagrindinis veiksmas sukasi apie Hario kovas prieš piktąjį burtininką Voldemortą. Pastarasis nužudė Hario tėvus, siekdamas užvaldyti burtininkų, o kartu ir žiobarų pasaulius. Galima drąsiai teigti, jog be šios knygos savo gyvenimo neįsivaizduoja kas antras paauglys Lietuvoje bei visame pasaulyje.

Parduotų kopijų skaičius: 400 milijonų kopijų

4. Žiedų valdovas. Tai Džono Ronaldo Ruelio Tolkino kūrinys. Jis apibūdinamas kaip epinė fantazijos istorija, išleista trimis tomais 1950 –1955 m. Galbūt kai kurie skiatytojai to nežino, tačiau „Žiedų valdovas“ buvo rašomas kaip knygos „Hobitas“ tęsinys. „Žiedų valdovas“ yra vientisas kūrinys, kuriame pasakojimas natūraliai dalijamas į šešias knygas. Visgi, leidėjai komerciniais sumetimais patarė autoriui sugrupuoti knygas po dvi ir išleisti „Žiedų valdovą“ trimis tomais. Tokiu būdu atsirado trys „Žiedų valdovo“ dalys:

I The Fellowship of the Ring(santrumpa FotR; „Žiedo brolija“),

II The Two Towers(santrumpa TTT; „Dvi tvirtovės“),

III The Return of the King(santrumpa RotK; „Karaliaus sugrįžimas“).

Parduotų kopijų skaičius:  103 milijonai kopijų

5. Alchemikas. 1988 m. išleista Paulo Coelho knyga „Alchemikas“ susilaukė be galo daug pagyrimų ir įvertinimų. „Alchemikas“ išleistas net 71 kalbomis 120 šalių bei visur turėjo nepaprastą pasisekimą. Būtina paminėti, jog ši knyga įrašyta į Gineso rekordų knygą. Taip nutiko dėl to, jog ji yra laikoma į daugiausia kalbų (71) išversta knyga autoriui vis dar esant gyvam.

Parduotų kopijų skaičius: 65 milijonai kopijų

6. Da Vinčio kodas. Tai JAV rašytojo Dan Brown’o detektyvinis romanas. Taip pat 2006 m. pagal šį kūrinį buvo sukurtas filmas – „Da Vinčio kodas“. Knygoje kaip realybė pateikiami tikintiesiems įprastos ir jų tikimos istorijos neatitinkantys Jėzaus gyvenimo įvykiai. Ši knyga sulaukė ne tik milžiniško populiarumo, tačiau ir prieštaringų nuomonių iš tikinčiųjų pusės. Visgi, negalima pamiršti, jog knyga yra meno kūrinys, o ne istorinis ar teologinis veikalas. Da Vinčio freskos, kurių smulkmenomis remiamasi knygoje, buvo nutapytos praėjus daug šimtų metų po nukryžiavimo, tad natūralu, jog  „Da Vinčio kodas“ papiktino Romos katalikų bažnyčią. Kad ir kaip bebūtų, visa tai tik dar labiau padidino knygos populiarumą visame pasaulyje.

Parduotų kopijų skaičius: 57 milijonai kopijų

7. Saulėlydis („The Twilight Saga“). Šios knygos autorė Stephenie Meyer, kuri sukūrė vertinamą ir pripažintą romaną paaugliams. Saulėlydis yra pirmoji knygų serijos dalis, kurioje pasakojama apie pagrindinę knygos veikėją – septyniolikmetę Izabelą (knygoje vadinamą „Belą“ Svan), kuri atsikraustė iš Arizona į Forksą ir įsimylėjo vampyrą Edvardą Kaleną. Šie veikėjai knygoje patiria daug kraują stingdančių nuotykių bei iššūkių. Kitos šios serijos knygos:

II knyga „Jaunatis“ (ang. „New Moon“),

III knyga „Užtemimas“ (ang. „Eclipse“),

IV knyga „Brėkštanti aušra“ (ang. „Breaking Dawn“)

V knyga  „Vidurnakčio saulė“ (ang. „Midnight Sun“) – ji nebaigta rašyti.

Ši pasaulinio populiarumo sulaukusi romanų serija buvo perkelta į kino ekranus, kur sulaukė tik dar didesnio susidomėjimo.

Parduotų kopijų skaičius: 43 milijonai kopijų

8. Vėjo nublokšti. Šios knygos žanras –  romantinė drama. Tai vienintelis Margaret Mitchell romanas, kuris buvo išleistas 1936 metais ir tapo bestseleriu. Knygos veiksmas vyksta JAV, Džordžijos valstijoje, kai šalį drebina JAV pilietinis karas bei dar apie dešimtmetį po jo. Pagrindinė kūrinio herojė – didžiulės plantacijos, pavadintos Tara, savininko dukra Skarletė O’Hara. 1937 m. šis romanas laimėjo Pulitzerio premiją, na o 1939 m. pagal pastatytas filmas tokiu pačiu pavadinimu. Jis laimėjo net 8 „Oskarus“. Taip pat vėliau pastatytas ir miuziklas – „Skarletė“. Margaret Mitchell šį romaną rašė apie 10 metų ir nors tai buvo vienintelis jos parašytas romanas, jis tapo viena populiariausių visų laikų knygų.

Parduotų kopijų skaičius: 33 milijonai kopijų

9. Think And Grow Ritch („Mąstyk ir turtėk“). Ši knyga yra skirta įkvepiančių bei motyvuojančių istorijų mėgėjams. Joje rašoma apie gyvenimo tobulinimą bei tikslų siekimą, mokantis iš svarbių istorinių asmenybių. Teigiama, jog ši knyga buvo naudojama kaip kelrodis daugeliui pasaulio sėkmingiausių žmonių. Šioje knygoje aprašyta 13 žingsnių, kurie skirti žmonėms,  ieškantiems pagrindinio gyvenimo tikslo. Tai filosofija, pagrįsta šimtų sėkmingiausių JAV žmonių patirtimi.

Parduotų kopijų skaičius: 30 milijonų kopijų

10. Anos Frank dienoraštis. Ši knyga, tai vienas iškalbingiausių bei labiausiai jaudinančių holokausto liudijimų. Knygos herojė Ana, slapstydamasi nuo nacių Amsterdame su šeima ir draugais, rašė dienoraštį nuo 1942 m. birželio 12 d. iki 1944 m. rugpjūčio 1 d. Ji mirė Bergen – Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 metais, nespėjusi sulaukti savo šešioliktojo gimtadienio. Vienintelis išgyvenęs žmogus iš besislapsčiusio aštuoneto buvo Anos tėvas, kuris ir įvykdė dukters norą – paskelbė jos dienoraštį. Šis dienoraštis buvo išverstas į 55 kalbas.ž ir sulaukė pasaulinio pripažinimo Jame Ana aprašė gyvenimą slėptuvėje, paaugliškas problemas, gimstančius jausmus, savęs atradimą ir negęstantį tikėjimą gėrio pergale prieš blogį.

Parduotų kopijų skaičius: 27 milijonai kopijų

Kieto kuro katilai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *