Populiariausios 2012 metų knygos vaikams

By   balandžio 20, 2015

1. Lietuvos istorija (Vytautas Kondratas)

Galima teigti, jog „Lietuvos istorija“ – tai ne tik knyga, tačiau visas pažinimo pasaulis. Joje yra ne tik vientisas tekstas, kuris vaikams neretai būna nuobodus, tačiau taip pat ir priedai (išsilankstantys paveikslai ir t.t.), kurie informacijai suteikia gyvumo bei skatina vaikų fantaziją. Šioje knygoje yra visa informacija apie Lietuvos istoriją, kurią reikia žinoti. Visi faktai iliustruoti piešiniais bei fotografijomis, tad vaikas ne tik skaito, tačiau ir gilina žinias, na o tai ne priverstinis mokymasis, o pramoga.

2. Mano batai buvo du (Kostas kubilinskas)

Tai neprilygstamas Kosto Kubilinsko eilėraščių vaikams rinkinys. Jis skirtas įvairaus amžiaus vaikams net ir patiems mažiausiems.

3. Nevykėlio dienoraštis 6. Žiemos spąstai (Jeff Kinney)

Jauniesiems skaitytojams suteikiama išskirtinė proga pasinerti į nuotykius su Gregu Hefliu ir jo šeima. Knygoje aprašomos istorijos metu artėja Kalėdų laikotarpis. Tai išties sudėtingas metas, mat Kalėdų Senelio patikėtinis atidžiai stebi Gregą ir viską praneša patikėtiniams šiaurėje. Situaciją pablogina dar vienas įvykis – Gregas nenorėdamas išteplioja mokyklos sienas, na o dėl to jį ima sekti policija. Be to, netikėtai atkeliavusi pūga Heflių šeimą įkalina labai šaltuose namuose. Kaip įvykiai klostėsi toliau, galima sužinoti perskaičius 6-ąją „Nevykėlio dienoraščio“ dalį – „Žiemos spąstai“.

4. Smarkuolė Kaisa (Astrid Lindgren)

Smarkuolei Kaisai – tik šešeri, tačiau galima drąsiai teigti, jog uolesnės užvadėlės jos močiutė niekada nerastų. Be niekeno pagalbos mergaitė iššveičia grindis, nuvalo dulkes, virtuvėje patiesia kilimėlį, ant langų pakabina švarias užuolaidas, kepa ir verda. Visa tai tam, kad Kalėdos namuose būtų pačios gražiausios ir jaukiausios. Prie viso to mergaitė turguje pardavusi saldainius, nuperka sau ir močiutei dovanų, ar gi galima paneigti, jog ji Smarkuolė?

Šioje vaikų knygelėje rasite ir daugiau vaikų, kurie pasirūpins, jog laikas praleistas su knyga nenueitų veltui. Astrid Lindgren yra viena iš labiausiai vertinamų vaikų rašytojų, tad jos darbai turėtų atsirasti kiekvieno jaunojo skaitytojo bibliotekoje.

5.  Oskaras ir dingusių vaikų paslaptis (Claudia Frieser)

Knygos herojus Oskaras gauna galimybę nukeliauti laiko mašina 500 metų atgal į praeitį. Ši kelionė neplanuotai užsitęsė. Atsidūręs viduramžiuose mažasis keliautojas tapo painios bei paslaptingos istorijos dalyviu. Svarstote kokios? Visa tai sužinosite tik tada, kai perskaitysite knygą – Oskaras ir dingusių vaikų paslaptis.

6. Vieno pavasario istorija (Vytautas Račickas)

Šio kūrinio centre – sumanusis paauglys,kuris itin jautriai reaguoja į tėvų nesutarimus bei dramatinę įtampą šeimoje.

Rašytojas, vaizduodamas tėvų ir vaikų bei pedagogų ir mokinių tarpusavio santykius, ironizuoja suaugusiuosius ir jų pasirinkimus. Na o optimizmu apipinti apysakos herojai tik pagyvina kūrinio spalvas. Svarstote, kuo tokia knyga gali patraukti vaikus? Tai žaismingas pasakojimo stilius, autentiškumas, nesibaigiantis veiksmas, bei žinoma – humoras.

7. Kai žemelė atsibudo (Zita Gaižauskaitė)

Tai lietuvių autorės eilėraščių rinkinys. Top 10 gražių pavasariškų eilėraščių, skirtų jūsų vaikams.

8. Sąmyšis darže (Sven Nordqvist)

Nenuoramos Finduso nedomina nei bulvės nei morkos! Dėdulė Petsonas galiausiai jam nusileidžia, ir Findusas pasodina – mėsos kukulį! Dabar reikia tik palaistyti daržą ir laukti.Deja, herojams belaukiant, darže kyla sąmyšis. Kodėl? Visa tai sužinosite perskaitę knygelę.

9. Ar pažįsti Pepę Ilgakojinę? (Astrid Lindgren)

Tai dar vienas Astrid lindgren kūrinys. Galima numanyti, jog nė vienas vaikų knygš sąrašas negali apsieiti be Pepės Ilgakojinės. Tai didelio formato, gražiomis spalvotomis iliustracijomis iliustruota knygelė, kuri skirta patiems mažiausiems skaitytojams. Taigi, nepraleiskite progos supažindinti savo vaikus su mylimiausia visųs laikų knygų heroje – Pepe!

10. Stebuklingieji Džordžo vaistai (Roald Dahl)

Greičiausiai visi sutiktų, jog didžioji dalis senelių yra geraširdės ir paslaugios. Visgi, Džordžo senelė visiškai kitokia – pikta irzli niurzga.  Taigi, Džordžas nusprendžia ją gerai pamokyti. Užuot davęs senelei jos įprastų ir naudojamų vaistų, jis išverda stebuklingo marmalo. Kas nutinka tada? Senelei visiškai susisuka galva. Taigi, sužinokite tolesnius įvykius, skaitydami knygelę.
Svetainės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *