Penkiasdešimt pilkų atspalvių

By   vasario 1, 2014

Šis erotinis ir išlaisvinantis romanas, parodantis neįprastus vyro ir moters santykius, sukėlė tikrų tikriausią revoliuciją literatūros pasaulyje. Diskusijos dėl šio romano įtraukė net ir pačius garsiausius pasaulio kritikus, psichologus bei universitetų dėstytojus. Per vienerius metus šią trilogiją įsigijo net 80 milijonų skaitytojų. Taip pat galima paminėti, jog ji išversta į daugiau kaip 50 kalbų. Slapyvardžiu pasirašanti kūrinio autorė pirminį „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ variantą paskelbė internete. Čia ji sulaukė milžiniško gerbėjų pripažinimo, tad vėliau išleista visa trilogija.

Anastazija Stil, studijuojanti literatūrą, nenoromis nuvyko imti interviu iš jauno, žymaus bei neįtikėtinai turtingo verslininko Kristiano Grėjaus. Herojė supranta, jog ji sutiko patrauklų, tačiau keistą baugumą keliantį vyrą. Ana nusprendžia, jog susitikimas susiklostė nevykusiai, tad mėgina pamiršti gražuolį vyrą. Visgi, vieną dieną vyriškis netikėtai pasirodo jos darbovietėje ir nuo to prasideda neįprasti santykiai.

Klostantis įvykiams, pagrindinė kūrinio veikėja supranta, jog ji geidžia šio vyro ir jausmai niekur nedings. Ji negali atsispirti Grėjui, na o tai, jog jis pataria jai jo vengti, sukelia tik dar didesnį jaudulį bei aistras.

Užsimezgus aistringam romanui, įvykiai pakrypsta visiškai netikėta linkme. Grėjus pareikalauja pasirašyti sutartį, kurioje būtų nurodyta, jog jis turi visas teises valdyti Anos gyvenimą. Pasirodo, žavusis verslininkas yra kankinamas vidinių demonų bei neįprastų poreikių. Pažindama jį, mergina atranda ir savo troškimus bei atskleidžia tamsiausias Grėjaus paslaptis, kurios kruopščiai slepiamas nuo visuomenės…

„Penkiasdešimt atspalvių“ – jaudinantis ir ryški trilogija, kuri be jokios abejonės paliko savo pėdsaką literatūros pasaulyje. Ji netgi pateko tarp labiausiai apkalbamų knygų serijų! Teigiama, jog šios knygos egzempliorių nupirkta tiek, jog galima daryti išvadą, kad ji yra kiekvienuose namuose. Romano autorė, pasirinkusi E L James slapyvardį, nieko nelaukiant buvo įrašyta į žurnalo „Times“ sudaromą 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Šis romanas taip pat išvys ir ekranus. Garsiausios pasaulio kino studijos pateikė prašymus kurti filmą, tačiau jau pasirinkta viena iš jų. Taigi, tie, kas perskaitė šią trilogiją, jau laukia jos ir kino ekranuose.

Įspėjimas: knygoje yra scenų, kurios skirtos tik suaugusiesiems (N-18)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *