Metų knygos rinkimai

By   balandžio 24, 2014

2014 m. buvo paminėti   –  Metų knygos rinkimai 2013. Šio renginio pamatyti į biblioteką spaudžiant šaltukui atskubėjo visi besidomintys Lietuvių autorių kūriniais.
Išrinkti pačią geriausią knygą buvo tikrai sunku, tačiau tai pavyko.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos, o nugalėjusios knygos autorius tradiciškai apdovanojamas Vilniaus knygų mugėje, vasario mėnesį.

Penketuke esančių knygų pristatymas prasidėjo nuo knygelės „Bumba Dumba ir visatos sukūrimas“. Vyresn. bibliotekininkė susirinkusiems jauniesiems skaitytojams papasakojo, kad ši knygelė architektui-dailininkui- autoriui gimė kuomet jis svečiavosi Islandijoje ir pamatė išsiveržusį ugnikalnį. Būtent šis įvykis ir buvo akstinas įdomiai vaikams papasakoti, o gal ir fantazuoti apie pasaulį ir visatą. Jaunosios aktoriukės apsirengusios Medžiu ir Bumba Dumba ir parodė, papasakojo nepaprastus ieškojimus.
Antroji Vitalijos Lapinos knygelė „Ar pažįsti Kiukį“ vaikams pasirodė itin įdomi, mat į bibliotekos sceną su mergaite Luka atlėkė ir čiužinį vandeniu sulaistė tikrų tikriausias Kiukis. Makaronais plauti Kiukio plaukai vaikams pasirodė itin smagūs, bet paklausti ar patys tokių nori, mažieji suskubo atsakyti, kad nenori.

„Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ — nuotaikinga, žaismingai iliustruota pasakėlė apie neįtikėtinai keistą uodo Udo ir dramblio Dra susitikimą labiausiai patiko šešemečiams. Jie pažiūrėję knygelės pristatymą su malonumu lietė rankų lėles: uodą ir dramblį, nepraleido pro akis ir nuostabuosios palmės su bananais ir gėlėm išaugusių ant vaidinimui skirtos širmos.

Iš eilėraščių rinkinio Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt. juokėsi net kartu su vaikais atėjusios auklėtojos. Smagi istorija kaip bobulytei nusibodo senatvė ir kaip ji gelbėjo katiną įstrigusį aukšto klevo šakose buvo bene įsimintiniausia. Vaikai iš tiesų pažvelgė į senatvę kitaip.

Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ taip pat neliko nepastebėta. Debiutuojanti autorė su karžygiuko Bagulio ir jo arkliuko Ragulio personažais tikrai neapsiriko. Vaikai nuščiuvę stebėjo kaip Bagulis išgelbėja gėlę.

Vėliau apžiūrėję visas penkias knygeles vaikai buvo pakviesti atlikti patį svarbiausią dalyką — balsuoti už jiems labiausiai paqtikusią knygelę. Kuomet visi tai padarė, vyresn. bibliotekininkė įteikė padėkas šauniosioms savanorėms, kurios išraiškingai ir smagiai parodė, kas gi tose penkiose knygelėse gyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *