Kodėl reikalinga vidinė tinklapio optimizacija?

By   lapkričio 25, 2014

Pirmas žvilgsnis atsidarius interneto svetainę krypsta į jos išvaizdą. Estetinė tinklapio pusė yra labai svarbi. Tačiau ne ką mažiau svarbesnė yra ir techninė puslapio dalis. Pradžiai trumpai aptarkime tinklapio dizainą- estetinę pusę.

Tinklapio dizainas

Visų pirma svetainės dizainas turi būti „švarus“. Greičiausiai paklausite, ką reiškia švarus dizainas. Tai toks dizainas, kuriame palikti tik patys svarbiausi elementai. Dažnai į svetainę norima sutalpinti daug informacijos. Na tiesiog viską ką turime. Tačiau šioje vietoje reikia puikiai atlikti namų darbus – atrinkti tik reikalingiausią informaciją, kuri būti aktuali svetainės lankytojui. Tai gali būti prekių ar paslaugų sąrašas su trumpu aprašymu. Venkite talpinti reklamą svetainėje. Daugeliui tai gali atrodyti puiki papildomų pinigų užsidirbimo priemonė, tačiau ji tik erzina svetainės lankytoją, blaško dėmesį. Na lankytojui iš to jokios naudos. O ir jums nelabai. Vienas dalykas, kad galite lengvai paprasti lankytoją dėl to, kad jis paspaus reklamos skydelį ir išėjęs iš jūsų svetainės pamirš atgal į ja sugrįžti. Sekantis dalykas, kad lankytojui gali nepatikti mirganti reklama ir jis dėl to nenorės turėti su jumis reikalų.

Dabar trumpai aptarėme tinklapio išvaizdą, reikėtų aptarti nematomą techninė tinklapio pusę. Visų pirma ta techninė pusė yra labai svarbi, nes nuo jos priklauso kaip tinklapis dirbs, ar jis greitai atsidarys interneto naršyklėje ir svarbiausias klausimas – ar jis bus randamas paieškos sistemose. Todel trumpai pakalbekime apie vidinį tinklapio optimizavimą.

 

Vidinis tinklapio optimizavimas

„Title Meta tag“ – tai labai svarbus puslapio elementas- nes tai yra kaip ir pavadinimas. Todėl daugelis, norėdami, pagerinti tinklapio poziciją pagal paieškos žodžius, sudeda visu raktinius žodžius į vieną poziciją. Tačiau tai gana bloga patirtis Visų pirma daug raktinių žodžių vienoje vietoje jums nieko neduos. Nes tai gali būti įvertinamas kaip „Spamas“

“Meta Description tag” – tai dar vienas svarbus tinklapio elementas, ne tik paieškos sistemoms, bet ir interneto naršytojams. Visų pirma, tai pati pirminė informacija, kurią pamato vartotojas internete, jei jis jūsų ieško pagal atitinkamus raktinius žodžius. Todėl turite aiškiai ir detaliai išdėstyti kas jų laukia. Nepamirškite čia paminėti raktinius žodžius. Tik labai svarbu, kad nebūtų persistengta su raktiniais žodžiais, jie turi tekste atrodyti natūraliai. Galite nurodyti ir savo kontaktinius duomenis, tuomet klientas gali su jumis susisiekti, net neapsilankęs jūsų puslapyje.

Paveikslėlių optimizavimas

Kiekvienoje svetainėje yra paveikslėlių. Jie taip pat turi būti optimizuoti paieškos sistemoms. Atkreipkite dėmesį, kad paieškos sistemos nesugeba perskaityti paveikslėlyje esančios informacijos, todėl turi būti naudojama „ALT“ žyma. “ALT“ žyma- tai tekstas, kuris naudojamas paveiksliukams aprašyti. Paveiksliukai ne tik pagyvina pačią svetainę, bet padeda paieškos sistemoms suprasti apie ką yra jūsų tinklapis, kokia informacija yra jame.

Kuo detaliau optimizuosite savo svetainę paieškos sistemoms, tuo galite sulaukti didesnio lankytojų skaičiaus. Jūsų svetainė turi būti sutvarkyta taip, kad ne tik paieškos sistemoms, bet ir lankytojams turi būti iš karto aišku kokią informaciją jie galės čia rasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *