Kaip išsirinkti laiptų vietą savo namuose

By   birželio 24, 2014

Laiptai aptinkami kiekviename bent dviejų aukštų bute arba name. Priklausomai nuo žmonių poreikių ir namų tipo, laiptai būna įvairiausi: mediniai laiptai, metaliniai laiptai, anglies pluošto, betoniniai laiptai, su turėklais arba be turėklų, įvairiausių formų ir paskirčių. Nuo laiptų tipo bei paskirties, priklauso kurioje namo ar buto vietoje jie turėtų būti montuojami. Taigi šiame straipsnyje duosime kelis patarimus, kaip išsirinkti laiptams vietą pagal namo ir pačių laiptų tipą.

Jei Jūsų būstas itin didelis ir labiau primena dvarą nei nuosavą namą, turėtumėte laiptus montuoti kuo didesnius. Dideliame name vietos daug, todėl jei Jūsų finansinė padėtis leidžia, nėra prasmės montuoti mažus laiptus. Dideli laiptai bus žymiai patogesni, labiau pastebimi, užpildys tuščią namų erdvę, todėl reikės mažesnių investicijų baldams. Kadangi vietos daug, tokie laiptai galėtų būti net ir kelių metrų pločio ir sumontuoti vidury pastato.        

Tuo tarpu, jeigu Jūsų būstas nedidelis, taupant namų erdvę reikėtų laiptams skirti kuo mažiau vietos. Tokiu atveju galite montuoti kelis kartus apsisukančius spiralinius laiptus. Tokie laiptai tikrai nebus itin patogūs, tačiau tai geriausiais ir taupiausias variantas mažiems namams.

Laiptus turėtumėte montuoti priklausomai nuo jų išvaizdos ir grožio. Pavyzdžiui, jei tai mediniai laiptai, o namų interjeras niekuo nesusijęs su medžiu ir net kitų spalvų, laiptus turėtumėte montuoti ten kur jie bus mažiausiai pastebimi. Kam gadinti gražų namų interjerą tik tam, jog būtų patogu laipioti aukštais. Medinius laiptus galėtumėte montuoti pakreiptus šonu į salono ar kitų patalpų pusę, tokiu atveju laiptai bus mažiausiai pastebimi, nes bus matoma tik dalis jų korpuso.

Jei namų interjeras nėra kažkuo ypatingas, o laiptai itin geros išvaizdos, juos turėtumėte montuoti kuo geriau matomoje vietoje. Bent vienas gražus ir didelis daiktas, gali praskaidrinti niūrių namų interjerą, todėl laiptus montuokite ten, kur jie bus geriausiai ir ilgiausiai apšviesti visą parą. Tokios vietos namuose yra po stoglangiais, priešais būsto langus ar kokius nors šviesos šaltinius.

Taigi, jei prie neišvaizdaus namų interjero priderinsite itin gražius laiptus, namai atrodys žymiai stilingiau. Tuo tarpu, jei nieko ypatingus laiptus patalpinsite stilinguose namuose, namų interjeras bus sugriautas. Tad laiptus savo namuose turėtumėte montuoti priklausomai nuo būsto ar pačių laiptų ypatybių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *